Aktualności

Tydzień z Klastrami HE: klaster 4 – Technologie cyfrowe, przemysł, przestrzeń kosmiczna

Szanowni Państwo,

przypominamy, że 23 maja br. w godz. 10:00 – 13:00 odbędzie się webinarium (online) dotyczące klastra 4: Technologie cyfrowe, przemysł i przestrzeń kosmiczna.

Działania proponowane w tym klastrze  mają na celu wsparcie  badań i innowacji w zakresie podwójnej transformacji gospodarki europejskiej, zarówno ekologicznej jak i cyfrowej. Zagadnienia badawcze, które mogą być finansowane, to między innymi nowe, zaawansowane materiały, produkty, technologie wytwarzania, technologie cyfrowe (sieć 6G, internet, IoT, sztuczna inteligencja), robotyka, automatyka, technologie kwantowe, jak i globalna infrastruktura kosmiczna, usługi, aplikacje i dane, przy jednoczesnym zachowaniu  suwerenności tych technologii. Wyzwania te jednocześnie obejmują zagadnienia dotyczące wspierania gospodarki o obiegu zamkniętym oraz autonomii w pozyskiwaniu i wykorzystywaniu surowców mineralnych.

Źródło informacji: Tydzień z Klastrami: klaster 4 – Technologie cyfrowe, przemysł, przestrzeń kosmiczna – Krajowy Punkt Kontaktowy (kpk.gov.pl)