Aktualności

Szkolenie „Academic Project Management” w Rumunii

Szkolenie „Academic Project Management” w Rumunii

W dniach 14-18.11.2022 czterech pracowników CZP miało okazję wziąć udział w międzynarodowym szkoleniu w zakresie „Academic Project Management” organizowanym w Timisoara, (Rumunia). Wyjazd był możliwy dzięki finansowaniu w ramach projektu Time for changes – wsparcie internacjonalizacji Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu”. 

Szkolenie miało formę warsztatową nastawioną na wymianę doświadczeń i dobrych praktyk w zakresie realizacji projektów w środowisku akademickim. Dzięki temu było wiele okazji, żeby porozmawiać z naszymi kolegami z Niemiec, Aruby, Belgii, Francji, Włoch, Cypru, Litwy i Hiszpanii. Poznaliśmy struktury projektowe obowiązujące na innych uczelniach, porównaliśmy najczęściej występujące koszty niekwalifikowane oraz przedyskutowaliśmy wspólne bolączki i sytuacje, z którymi na co dzień mamy do czynienia. Okazuje się bowiem, że bez względu na długość i szerokość geograficzną, projekty stawiają przed nami te same wyzwania.  

Ten wyjazd to wspaniały start dla całego CZP w kierunku profesjonalizacji usług w zakresie ACADEMIC PM, będącej obecnie jednym z głównych priorytetów naszej jednostki. Rozwijamy się dla całego UEW! Dążymy do tego, aby nasza Uczelnia stała się liderem i pożądanym partnerem w międzynarodowych programach konsorcjalnych, korzystającym i odnoszącym korzyści z wypracowanych rezultatów projektów. Jak to mówią: go big or go home