Aktualności

Horyzont Innowacji – konferencja NCBR - 25.11.2021 r.

Szanowni Państwo,

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju serdecznie zaprasza na konferencję Horyzont Innowacji. Wydarzenie odbędzie się 25 listopada 2021 r. w Warszawie i będzie transmitowane online. Tematy, które zostaną poruszone podczas konferencji to m.in.:

  1. WYZWANIA: TERAŹNIEJSZOŚĆ – PRZYSZŁOŚĆ – Założenia Europejskiego Zielonego Ładu, automatyzacja, robotyzacja, transformacja cyfrowa gospodarki, międzynarodowa współpraca B+R+I – wyzwania współczesnego świata i wyzwania przyszłości.
  2. Wiek paradoksów. Czy technologia nas ocali?
  3. PRZYSZŁOŚĆ: LUDZIE I TECHNOLOGIE. Jaka jest przyszłość rozwoju technologii, jakie dziedziny będą się dynamicznie rozwijać, a jakie trzeba wspomóc? Na jakie potrzeby i prawa ludzi zwrócić uwagę?
  4. DNA INNOWATORA. Co decyduje o tym, że odkrycie jest innowacją, jakie trzeba pokonać bariery, z jakich doświadczeń i dobrych praktyk czerpać na początku drogi innowatora? Panel z udziałem beneficjentów NCBR.
  5. KRAJOBRAZ INNOWACJI. Przedstawienie krajobrazu innowacji w Polsce na podstawie analiz i opracowań NCBR.
  6. RYZYKA I SZANSE – FINANSOWANIE. Finansowanie innowacji na różnych etapach rozwoju, za pomocą różnych instrumentów: dotacji, środków unijnych, zamówień przedkomercyjnych, funduszy Venture Capital.
  7. MOŻLIWOŚCI, BARIERY – ROZWÓJ. Nowa perspektywa finansowa UE; rozwijanie działalności B+R – dobre praktyki; wzmocnienie współpracy międzynarodowej, w tym w ramach programu Horyzont Europa.

Termin: 25 listopada

Godzina: 09:00 – 17:15

Link do transmisji online:  Strona główna – Konferencja NCBR Horyzont Innowacji – Portal Gov.pl (www.gov.pl)

Źródło informacji: Horyzont Innowacji – wyjątkowa konferencja NCBR – Narodowe Centrum Badań i Rozwoju – Portal Gov.pl (www.gov.pl)